Çin'den Afrika'ya 14 milyon dolar

  • Ana Sayfa
  • Çin'den Afrika'ya 14 milyon dolar
Çin'den Afrika'ya 14 milyon dolar
Abone ol

Çin, "Afrika Boynuzu" olarak nitelenen Kuzeydoğu Afrika'daki ülkelere 90 milyon yuan (14 milyon dolar) değerinde acil gıda yardımı yaptı.Çin medyasında yer alan haberde, Çin'in kuraklık ile mücadele eden Afrika'daki bazı ülkelere 90 milyon yu Kumlama kumu an (14 milyon dolar) değerinde acil gıda yardımı yaptığı bildirildi.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ma Zhaoxu'nün yaptığı yazılı açıklamasında, büyük bir kuraklığın meydana geldiği Afrika Boynuzu'ndaki ciddi açlık sorununu yakından takip ettiklerini belirterek, afetzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti. Afrika'nın birçok yerinde kuraklık sebebiyle yaşanan kıtlıktan dolayı çok derin endişelere sahip olduklarını dile getiren Ma, yüreğimiz orada ve kuraklık kurbanı olanların acılarını paylaşıyoruz ifadelerini kullandı.

Haberde ayrıca, Afrika'da yaşanan kuraklık ve büyük göçün yanı sıra, fiyatların yüksek oluşu ve kaynakların azlığı sonucu 11 milyondan fazla insanın etkilendiği ve ciddi bir insani buhrana sebebiyet verdiği aktarıldı.Kategori : DÜNYA